Eastside Steppers InvitationalBethany, OK
6/8/2019

< Back

#5 Boys 100 Meters (8 & Under) Results

Finals

PL Athlete Age TeamAge_Group Time HPL
1 MILLER, Jonah 8 Unattached 8 & Under 15.51 5 (1)
2 CLEGHORN, Gabriel 8 Unattached 8 & Under 15.98 5 (2)
3 LOCKE, Kameron 8 OKC Fuel Elite 8 & Under 16.07 4 (1)
4 WALLACE, Omariyon 8 Tru Speed Vipers Track Club 8 & Under 16.24 4 (2)
5 BEARD, Colton 6 OK Jaguars Track Club 8 & Under 16.34 4 (3)
6 RIVERS, Za'Miir 7 OKC Fuel Elite 8 & Under 16.36 5 (3)
7 BIRCH, Ayden 7 Eastside Steppers Track Club 8 & Under 16.55 5 (4)
8 DANIELS, Michael 7 OKC Fuel Elite 8 & Under 16.65 4 (4)
9 WRIGHT, Jordan 7 Southern Oklahoma Track Club 8 & Under 16.98 1 (1)
10 ARTHUR, Braxton 7 Unattached 8 & Under 17.00 5 (5)
11 WALKER, Steven 6 Eastside Steppers Track Club 8 & Under 17.04 4 (5)
12 SHAW, Titus 7 okcsprinters 8 & Under 17.54 2 (1)
13 THREATT, Aaden 7 Krush Athletics 8 & Under 17.92 3 (1)
14 JONES, Rome 8 Krush Athletics 8 & Under 17.96 2 (2)
15 JOHNSON, Chantelle Cj 8 Unattached 8 & Under 17.97 2 (3)
16 MEEK, Nikolas 7 Eastside Steppers Track Club 8 & Under 18.33 5 (6)
17 GUYTON, Anthony 6 okcsprinters 8 & Under 18.57 2 (4)
18 LIGONS, Tyrico 5 okcsprinters 8 & Under 19.49 2 (5)
19 PEAR, James 6 Okmulgee Roadrunners 8 & Under 19.76 1 (2)
20 JOHNSON, Chamere 6 Unattached 8 & Under 20.07 2 (6)
21 MURPHY, Cedric 7 okcsprinters 8 & Under 20.46 1 (3)
22 TULIKIHAKAU, Mafile'O 6 OKC Fuel Elite 8 & Under 20.74 3 (2)
23 GILLIAM, Alex-Ontinili 6 OKC Fuel Elite 8 & Under 20.81 3 (3)

Finals Section: 1

HPL Athlete Age Team Age_Group Time
1 WRIGHT, Jordan 7 Southern Oklahoma Track Club8 & Under 16.98
2 PEAR, James 6 Okmulgee Roadrunners8 & Under 19.76
3 MURPHY, Cedric 7 okcsprinters8 & Under 20.46


Finals Section: 2

HPL Athlete Age Team Age_Group Time
1 SHAW, Titus 7 okcsprinters8 & Under 17.54
2 JONES, Rome 8 Krush Athletics8 & Under 17.96
3 JOHNSON, Chantelle Cj 8 Unattached8 & Under 17.97
4 GUYTON, Anthony 6 okcsprinters8 & Under 18.57
5 LIGONS, Tyrico 5 okcsprinters8 & Under 19.49
6 JOHNSON, Chamere 6 Unattached8 & Under 20.07


Finals Section: 3

HPL Athlete Age Team Age_Group Time
1 THREATT, Aaden 7 Krush Athletics8 & Under 17.92
2 TULIKIHAKAU, Mafile'O 6 OKC Fuel Elite8 & Under 20.74
3 GILLIAM, Alex-Ontinili 6 OKC Fuel Elite8 & Under 20.81


Finals Section: 4

HPL Athlete Age Team Age_Group Time
1 LOCKE, Kameron 8 OKC Fuel Elite8 & Under 16.07
2 WALLACE, Omariyon 8 Tru Speed Vipers Track Club8 & Under 16.24
3 BEARD, Colton 6 OK Jaguars Track Club8 & Under 16.34
4 DANIELS, Michael 7 OKC Fuel Elite8 & Under 16.65
5 WALKER, Steven 6 Eastside Steppers Track Club8 & Under 17.04


Finals Section: 5

HPL Athlete Age Team Age_Group Time
1 MILLER, Jonah 8 Unattached8 & Under 15.51
2 CLEGHORN, Gabriel 8 Unattached8 & Under 15.98
3 RIVERS, Za'Miir 7 OKC Fuel Elite8 & Under 16.36
4 BIRCH, Ayden 7 Eastside Steppers Track Club8 & Under 16.55
5 ARTHUR, Braxton 7 Unattached8 & Under 17.00
6 MEEK, Nikolas 7 Eastside Steppers Track Club8 & Under 18.33